Rodinné centrum Stonožka

POZOR, POZOR! RODINNÉ CENTRUM STONOŽKA V ROCE 2023/2024 NEPŘIJÍMÁ NOVÉ ČLENY. DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ!!!

Letošní rozpis cvičení viz níže, opět cvičíme na tři skupiny podle stáří dětí. Nově se dělí i miminka na “nelezoucí” a “lezoucí”.

ROZPIS CVIČENÍ  VE ŠKOLNÍM ROCE 2023/2024

Maminky s dětmi se scházejí dvakrát týdně v herně rodinného centra (RC) Stonožka v přízemí   budovy SVČ. Činnost v kroužku Cvičení rodičů s dětmi je organizovaná. Děti se učí říkadla, básničky, písničky. Hrají na hudební nástroje, cvičí a tancují. Zdokonalují koordinaci pohybů, procvičují motoriku, vnímají sebe sama v kolektivu a cizím prostředí. Navazují nová přátelství, což jim usnadňuje lepší vstup do mateřských škol. Podobně i maminky tady poznávají nové kamarádky a vyměňují si zkušenosti.

RC Stonožka se dělí na dvě věkové skupiny: Cvičení rodičů s dětmi 1 je určeno pro menší dětí od přibližně roku do dvou let, kroužek Cvičení rodičů s dětmi 2 zejména pro starší děti ve věku od 2 do 4 let. Rozdělení však není závazné a záleží spíše na tom, ve které skupině se bude dítě lépe cítit. Děti by však měly již zvládat chůzi.

Pro ještě „nechodící“ děti nabízíme Cvičení pro miminka. Tento kurz je určen těm nejmenším, od půl roku do roku. Zde se budeme hlavně zaměřovat na rozvoj hrubé a jemné motoriky formou jednoduchých cvičení. Děti pak plynule přechází do starší skupinky.

Rodinné centrum Stonožka vede Mgr. Martina Havlasová, která se stále vzdělává v dětské pedagogice, aby vám i dětem mohla nabídnout to nejlepší. Martina Havlasová je také plně kompetentní k provádění dětských masáží, stačí se zeptat, ráda vám poskytne všechny informace.

Kromě organizovaného programu nabízíme další aktivity a služby:

Maminkám na mateřské a ženám, které mají dopoledne čas, nabízíme kondiční cvičení, během něhož teta Martina ráda pohlídá vaše ratolesti.

Jednou měsíčně, v pondělí od 15:30 hodin, můžete také navštívit výtvarnou dílnu s RC Stonožka, ve které si můžete vytvořit jednoduché výrobky z papíru, které se snaží tematicky mapovat celý rok. Vstupné je 25 korun na dítě. Termíny budou zveřejňovány postupně.

Nabízíme také Cvičení pro těhotné, kde opět můžete využít variantu s hlídáním dětí. Přijďte si za námi odpočinout, ale i udělat něco pro své zdraví a zdraví vašeho děťátka. Tento kurz také vede Martina Havlasová a cvičíme každou středu od 10:30 hodin. Hlídání zabezpečuje pedagogický personál.

VÍCE INFORMACÍ NA E-MAILU havlasova@svclipnik.cz

V RC Stonožka rádi přivítáme všechny, kteří si chtějí hrát a přitom se něco nového naučit. Pokud se chcete jen podívat, je to také možné. První lekci máte zdarma. Platit u nás můžete roční či pololetní zápisné. Můžete také využit permanentek, kdy jedna lekce vychází na 65 korun.

Případné dotazy rádi zodpovíme na e-mailové adrese havlasova@svclipnik.cz

Prostory herny RC Stonožka si můžete i pronajmout. Více informací v kanceláři SVČ.

 

Nejbližší plánované akce a kurzy v RC Stonožka